Toimus 2023. aasta Eesti Jalgratturite Liidu üldkoosolek

EJL-i üldkoosolek 2023

Reedel, 17. märtsil toimus Eesti Jalgratturite Liidu üldkoosolek, kus kinnitati möödunud aasta majandusaruanne, käesoleva aasta eelarve, järgmise aasta audiitorkontrolli tegija, liikmemaksude-, sisseastumismaksude määr ja tasumise tähtaeg ning anti ülevaade eelmise aasta tegevusaruandest. Lisaks anti ülevaated koondistest, võistluste korraldamisest, treenerite nõukogust ja kohtunike tööst.

Üldkoosolekul said sõna Eesti Jalgratturite liidu president Raivo Rand, EJL-i juhatuse liige Sander Maasing, EJL-i peasekretär Urmas Karlson, meesmaanteeratturite koondise treener Jaan Kirsipuu, naismaanteeratturite koondise treener Andri Lebedev, maastikuratturite koondise treener Karmen Reinpõld, BMX-krossi koondise treener Jaan Veeranna, võistluste korraldaja Mihkel Reile, treenerite nõukogu esimees Andri Lebedev ja kohtunike kogu juhatuse esimees Rein Solnask.

EJL-i presidendi Raivo Randi sõnul on pikaajalised tegevused vilja kandnud – lisaks meestele on erinevates profiklubides viis naist ning mullu korraldati Eestis esmakordselt rahvusvaheline naiste ühepäevasõit Ladies Tour of Estonia, mis oli koondisele edukas, päädides Kristel Sandra Sooniku teise kohaga. Rand tõi veel välja, et väga populaarseks on muutunud gravel’i distsipliin, mis võiks sobida ka Eesti tippudele. Tänavu korraldatakse sel alal Valgas esimest korda Eesti meistrivõistlused. President lisas, et EJL-i eelarves on siiani olnud riigipoolne toetus kas stabiilselt sama või vähenenud, kuid samal ajal tõuseb eratoetajate osakaal ning selle nimel tehakse tööd, et erasponsoreid kogu aeg juurde leida.

Alates järgmisest aastast on EJL-il kanda Nordic Cyclingu koordinaatori roll. Viimasel aastal on Nordic Cyclingu põhiteema olnud Venemaa ja Valgevene sportlaste ja ametnike lubamine jalgrattavõistlustele ningkuulumine erinevatesse organisatsioonidesse. EJL on Põhjamaade riikidega olnud selles küsimuses ühtsed ja samal meelel – Venemaa ja Valgevene sportlasi ega ametnikke ei tohiks lubada jalgrattavõistlustele. Samuti ei tohiks neil lubada kuuluda Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) ja Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI)komisjonidesse. Peale Põhjamaade riikide on EJL-iga sama arvamust avaldanud veel Hollandi ja Belgia.

Randi sõnul on EJL saatnud sel teemal UEC-sse mitmeid kirju ja pöördumisi ning selle aasta UEC-i kongressil võeti vastu konstitutsiooni muudatus, mis lubab agressorriikide kodanikud UEC-i komisjonidest ja juhatusest välja visata, kuid kahjuks saab selle päevakorda võtta alles järgmisel UEC-i kongressil. Kuigi EJL on koos Põhjamaade ja teiste Euroopa riikidega oma seisukohti sellel teemal avaldanud, pidas UCI president siiski kõne ka sellest, miks Venemaa ja Valgevene kodanikud peaksid jalgrattaspordist osa saama. EJL on jätkuvalt arvamusel, et kuni Ukrainas jätkub sõjategevus, ei tohiks agressorriikide kodanikud spordis osaleda.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X