Taavi Kannimäe võitis Paldiskis kuuenda Filter Temposarja etapi järjest

Taavi Kannimäe

Paldiskis uhiuuel rajal peetud Filter Temposarja kuuendal etapil teenis ratturite seas hooaja kuuenda võidu Taavi Kannimäe. Naistest oli parim Relika Toome. Jooksudistantsil olid kiireimad Rait Mänd ja Maris Lillep ning rulluisurajal Andrus Kuusk ja Darja Ptitsõna.

Eesti meistrivõistluste pronksimees Kannimäe läbis 14-kilomeetrise võistlusmaa ajaga 16 minutit ja 19 sekundit, mis teeb keskmiseks kiiruseks üle 50 km/h. Teise koha saanud Mikk Bauer kaotas Kannimäele 27 ja kolmandana koha pälvinud Henri Arjus 28 sekundiga.

Naistest oli kiireim Ironman Tallinnaks valmistuv Relika Toome ajaga 19 minutit ja 52 sekundit. Teisele kohale käis tihe rebimine. 12 sekundi sisse mahtus koguni viis naist. Teise koha sai Zlata Broniševskaja (+0.42) ja kolmanda Birgit Tito (+0.44).

Noorratturite konkurentsis pälvis võidu Robert Lepikson ajaga 21.48. Oskar Rusing kaotas talle viie sekundiga ning Valeri Hripuov ühe minuti ja 12 sekundiga. Neidudest oli parim Joanna Maria Seppo ajaga 24.38.

Kolmekilomeetrisel jooksudistantsil oli kõige kiirem Rait Mänd ajaga 10.17. Teise koha pälvis Georg Haud (+0.23) vaid ühesekundilise eduga Hektor Uustalo ees. Naiste seas olid kolm parimat Maris Lillep (12.08), Margot Roodi (+0.07) ja Marit Uustalo (+0.45).

14-kilomeetrisel rulluisuvõistlusel sai võidu Andrus Kuusk ajaga 22.50. Kert Keskpaik kaotas talle 11 ja Gerth Kivima 12 sekundiga. Naiste konkurentsis teenis esikoha Darja Ptitsõna ajaga 25.52. Teine oli Mirjam Kalvik (+5.46) ja kolmas Heli-Ly Kruusmann (+7.12).

Filter Spordisarjade koondautasustamine toimub 26. augustil Autospirit Subaru & GWM esinduses (Ehitajate tee 122, Tallinn). Auhinnatseremoonial autasustatakse Filter Temposarja ja Filter Maanteesarja parimaid.