Suppi sai noorte EM-il lühirajasõidus 14. koha

1722789173225

Rootsis Huskvarna – Jönköpingus jätkuvatel noorte maastikuratturite Euroopa meistrivõistlustel pälvis Sebastian Suppi U17 klassis 14. koha.

Kuni 17-aastaste noormeeste konkurentsis võidutses prantslane Noa Filippi ajaga 13.51, kellele järgnesid sakslane Elias Hückmann (+0.08) ja hollandlane Daan Bakelaar (+0.08). Suppi kaotas võitjale 48 sekundiga ja sai 14. koha ning Herlen Kajo ühe minuti ja 20 sekundiga, mis andis 29. tulemuse. Lühirajasõitu pääses eraldistardist sõitude aegade põhjal 45 paremat ratturit.

Sama vanade neidude konkurentsis võidutses šveitslanna Anja Grossmann ajaga 15.47. Hõbemedali teenis tšehhitar Barbora Bukovska (+0.14) ja pronksi prantslanna Lise Revol (+0.23).

U15 poiste konkurentsis tuli Euroopa meistriks belglane Lars Peers ajaga 14.49, edestades kaasmaalast Tijl Vanhaverbeket (+0.11) ja tšehhi Vojtech Radat (+0.19). Magnus Normak teenis 18. koha (+1.12).

Kuni 15-aastaste neidude klassis läks võit Taani, kui parim oli Mejdal Esther Haaning ajaga 16.10. Hõbeda sai kaela šveitslanna Yaelle Klauser (+0.12) ja pronksi tšehhitar Babeta Slukova (+0.20).

Reedel ja laupäeval selguvad EM-il parimad olümpiakrossis.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajad EHL Profiles, Rand & Tuulberg, Jetoil, Scania, Malmerk Klaasium, Kaamos, Viking Window, Team Estonia. Noortekoondise reisi toetab DFDS.