Suppi ja Lensment pälvisid noorte EM-il koha kolmandas kümnes

20240810_104629

Rootsis Huskvarna – Jönköpingus lõppenud noorte maastikuratturite Euroopa meistrivõistlustel pälvis Linda Lensment U15 tüdrukute olümpiakrossis 28. ja Sebastian Suppi U16 poiste olümpiakrossis 29. koha.

Kuni 15-aastaste neidude konkurentsis võidutses šveitslanna Shana Huber ajaga 52.50. Hõbemedali pälvis itaallanna Mariachiara Signorelli (+0.42) ja pronksmedali rootslanna Elsa Elf Boberg (+3.53). Lensment kaotas võitjale 11 minuti ja 52 sekundiga ning sai 28. tulemuse. Sama vanade poiste kolm paremat olid šveitslane Karim Marwan (1:06.26), poolakas Michal Struzik (+0.20) ja itaallane Walter Vaglio (+1.11).

U16 noormeeste klassis tuli Euroopa meistriks prantslane Noa Filippi (1:00.44), kellele järgnesid poolakas Maksymilian Matysik (+0.32) ja hollandlane Cas Timmermans (+0.53). 29. koha pälvinud Suppi kaotas võitjale üheksa minuti ja 11 sekundiga. Herlen Kajo oli samas vanuseklassis 37. (+9.48) ja Hugo-Hendrik Orav 52. (+13.25). Sama vanade neidude seas olid kolm kiireimat šveitslanna Anja Grossmann (50.36), tšehhitar Barbora Bukovska (+0.27) ja prantslanna Lise Revol (+1.03). Loore Lemloch (-1 ring) sai 58. tulemuse.

Kuni 14-aastaste poiste hulgas pälvis esikoha belglane Tijl Vanhaverbeke (46.05), teise koha šveitslane Aubin Favre (+0.19) ja kolmanda koha belglane Lars Peers (+1.07). Magnus Normak (+7.57) sai 30. ja Uku Järv (+12.03) 58. koha. U14 tüdrukute Euroopa meistriks krooniti šveitslanna Yaelle Klauser (34.18), kellele järgnesid tšehhitar Marianna Erbenova (+0.45) ja rootslanna Lilly Temar (+0.56).

U13 poiste seas oli parim tšehh Sebastian Pnovsky (45.53), kes edestas itaallast Davide Quattronet (+0.28) ja inglast Guy Rorket (+0.36). Simon Suppi sai 57. (+9.46) ja Kevin Kerstman 71. koha (+12.16). Sama vanade tüdrukute konkurentsis pääsesid pjedestaalile taanlanna Mejdal Esther Haaning (31.16), hollandlanna Julia Herman (+1.13) ja šveitslanna Lina Huber (+1.49).

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajad EHL Profiles, Rand & Tuulberg, Jetoil, Scania, Malmerk Klaasium, Kaamos, Viking Window, Team Estonia. Noortekoondise reisi toetab DFDS.