Sander pälvis EM-il U23 grupisõidus 18. koha, Ragilo oli 38.

0397612b-3339-4517-8900-d50acd6528ad

Belgias finišiga Hasselti linnas peetavatel maanteeratturite Euroopa meistrivõistlustel pälvis kuni 23-aastaste naisratturite grupisõidus (101,4 km) 18. koha Laura Lizette Sander. Sama vanade meesratturite grupisõidus (162 km) sai Frank Aron Ragilo 38. tulemuse.

Kuni 23-aastaste naisratturite seas krooniti Euroopa meistriks hollandlannna Sofie van Rooijen (2:26.21), edestades suures grupifinišis kaasmaalannat Scarlett Soureni ja itaallannat Eleonora Camilla Gasparrinit. Hollandi koondis hoidis kogu võistluse sõitu hästi kontrolli all ning tegi lõpus oma sprinteritele ideaalse lahtivedamise. Esimeses grupis lõpetasid samuti eestlannad Laura Lizette Sander ja Aidi Gerde Tuisk, kes said vastavalt 18. ja 22. koha. Elina Tasane jäi 11 kilomeetrit enne finišit toimunud kukkumisse ning pälvis 73. koha (+1.42). Samas kukkumises oli ka temposõidu värske Euroopa meister, soomlanna Anniina Ahtosalo, kes sai grupisõidus 74. tulemuse.

Kuni 23-aastaste meesratturite parim selgus kahe mehe vahel toimunud väga tasavägises lõpuspurdis, kus lõpuks jäi peale hollandlane Huub Artz (3:22.34). Hõbedaga pidi leppima sakslane Niklas Behrens. Prantslane Leandre Lozouet kaotas neile 11 sekundiga ja sai pronksmedali. Peagrupp, mis jäi võitjast maha kahe minuti ja 48 sekundiga, finišeeris 15. positsioonile. Eestlastest sai Frank Aron Ragilo 38., Markus Mäeuibo 45., Martti Lenzius 52., Aaron Aus 84. ja Romet Pajur 85. koha. Oskar Küüt tulemust kirja ei saanud.

Laupäeval peetakse meesjuunioride ja eliitnaiste grupisõidud. Eestlastest on stardis Ron Rooni, Oliver Mätik, Riko Tammepuu, Joonas Puuraid, Richard Ründva, Arseni Laidinen ja Kristel Sandra Soonik.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand&Tuulberg, Jetoil As, GraanulInvest, SKO Motors – Škoda esindus Laagris, Hearum, Malmerk Klaasium, Kaamos Kinnisvara, EHL Profiles, Merko, Team Estonia.