Rein Taaramäe jätkas Vueltat 75. kohaga, karjääri esimene suurtuuri etapivõit iirlasele

Rein Taaramäe

Hispaania velotuuri 11. etapil (164,2 km) teenis oma karjääri esimese suurtuuri etapivõidu iirlane Eddie Dunbar (Jayco AlUla). Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty) sai 75. koha.

Vuelta 11. päeval saatis edu suurt jooksikute gruppi, millest omakorda ligi kümme kilomeetrit enne finišit eraldusid Max Poole (DSM-Firmenich PostNL), Carlos Verona (Lidl-Trek) ja Urko Berrade (Equipo Kern Pharma). Trio saadi siiski poolteist kilomeetrit enne lõpujoont kätte. Otsustava rünnaku tegi 650 meetrit enne finišit Dunbar, kes lõpuks edestas Quinten Hermansit (Alpecin – Deceuninck) ja Poole’i.

Favoriitidest õnnestus Primož Roglicil (Red Bull-Bora-Hansgrohe) sõita lõputõusul eest velotuuri üldliidrist Ben O’Connorist (Decathlon AG2R La Mondiale), kellega vähendas vahet nüüd 37 sekundi võtta. Võitjale kaotas Roglic kolme minuti ja 31 sekundiga. Taaramäe jäi iirlasest seitsme minuti ja 44 sekundi kaugusele.

Üldarvestuses edestab O’Connor Roglicit kolme minuti ja 16 sekundiga. Enric Mas (Movistar Team; +3.58) hoiab kolmandat kohta. Taaramäe on kokkuvõttes 42. kohal (+43.18).

Neljapäeval on velotuuril kavas 137,5-kilomeetrine etapp, mis lõpeb 15,9-kilomeetrise esimese kategooria tõusu otsas.