Politsei pöörab õnnetuste arvu kasvu tõttu jalgratturitele suuremat tähelepanu

ratas

Selle aasta kevad ja koroonakriis meelitas tavapärasest rohkem inimesi jalutama ja jalgrattaga sõitma. See tõi omakorda kaasa jalgrattaõnnetuste kasvu.

Kuigi värskes õhus veedetud aeg on tervisele üldiselt väga kasulik, tähendab rohkem rattaliiklust siiski ka rohkem õnnetusi, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Eelmise aasta sama ajaga võrreldes on praegu kolmandiku võrra rohkem õnnetusi, kolmandiku võrra rohkem vigastatuid ja poole aasta jooksul neli hukkunut.

“Sõidetakse liiga kiiresti, rattad ei ole tehniliselt korras. Väga valus on vaadata, kuidas pimedatest nurkadest sõidetakse suure kiirusega mööda – alati võib seal mõni auto oma nina välja pista. Ratturid teevad teravaid kurve, mis võivad kukkumiseni viia, eriti kurvides, kus on killud, lahtised kivikillud maas,” rääkis Nõmme rattakooli treener Kalev Nõmme.

“Et jalgratturid ei satuks nii palju õnnetustesse, on kindlasti see, et saaksid tuttavaks kõigepealt oma jalgrattaga, et teaksid selle tehnilisi võimalusi ja teaksid, mismoodi käib pidurdamine, mismoodi töötavad tuled. Kindlasti ei teeks paha kiivri kandmine, seda ka täiskasvanutel. Ja kindlasti ei tasuks unustada liiklusseaduse reegleid, et jalgrattur peab neist samamoodi kinni pidama. Ja kui need on võõrad, siis miks mitte tutvuda seadusega,” rääkis PPA Põhja prefektuuri välijuht Villu Küttner.

Õnnetuste arvu suurenemine on pannud ka politseiametnikud jalgrattaliiklusele rohkem tähelepanu pöörama. Praegu tehakse jalgrattareide kord nädalas, korraga mitmes tiheda jalgrattaliiklusega kohas.

Reidi käigus räägitakse tavaliselt 10 kuni 20 inimesega, kellest trahv tehakse paarile-kolmele.

“Jalgratturitele suunatud reididel politsei pöörab tähelepanu sellele, et alla 16-aastased kasutaksid turvavarustust, jalgratta puhul kiivrit, et rattal oleksid olemas helkurid ja vajalikud tuled ees ja taga. Täiskasvanu puhul, et sõidetakse korralikult ilusasti kaks kätt lenksu küljes ja sõidetakse korralikult jalgrattaga sõitmise ajal. Nutisõltuvus on ka jalgratturiteni jõudnud,” selgitas Küttner.

Allikas: https://www.err.ee/1124329/politsei-poorab-onnetuste-arvu-kasvu-tottu-jalgratturitele-suuremat-tahelepanu

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X