Pogacar kahekordistas üldarvestuses lähikonkurentidega edu, Mihkels: Tundsin ennast tõusudel suhteliselt normaalselt

Madis Mihkels

Itaalias jätkus Giro d’Italia velotuur pikima, 222-kilomeetrise 15. etapiga finišiga Livignos, mille jooksul kogunes ligi 5700 tõusumeetrit. Esikoha teenis üldliider Tadej Pogacar (UAE Team Emirates). Madis Mihkels (Intermarche – Wanty) lõpetas päeva 108. positsioonil.

Pogacar tegi favoriitide grupist otsustava liigutuse 14 kilomeetrit enne lõpujoont ning hakkas seejärel eespool sõitnud jooksikuid kinni püüdma. Lõpuks teise koha pälvinud Nairo Quintanast (Movistar Team) möödus sloveen kaks kilomeetrit enne finišit. Kolumblane kaotas lõpuks parimale 29 sekundiga. Kolmanda koha pälvis sakslane Georg Steinhauser (EF Education – EasyPost; +2.32). Mihkels kaotas võitjale 40 minuti ja 28 sekundiga.

„Oli raske päev, jah,“ tõdes Mihkels. „Koos piduliku stardika oli päev üle seitsme tunni pikk. Tundsin ennast tõusudel suhteliselt normaalselt ja sain päeva kenasti lõpuni.“

Üldarvestuses juhib Pogacar nüüd britti Geraint Thomast (Ineos Grenadiers) kuue minuti ja 41 sekundiga. Kolumblane Daniel Felipe Martinez (Bora – Hansgrohe) kaotab sloveenile kuue minuti ja 56 sekundiga. Mihkels jätkab võistlemist 118. positsioonil (3:07.39).

Esmaspäeval on velotuuril kavas teine ja ühtlasi viimane puhkepäev.