Paula Palmiste sai EM-il 3. koha, Sten Tristan Raid jõudis finaali ja teenis 6. tulemuse

Sten Tristan Raid

Itaalias Veronas peetud BMX-krossi Euroopa meistrivõistlustel pälvis Paula Palmiste 13-aastaste tüdrukute konkurentsis 3. ja Sten Tristan Raid 16-aastaste poiste konkurentsis 6. koha.

Kuni 13-aastaste tüdrukute konkurentsis võidutses hollandlanna Charlotte Doddema, jättes finaalis selja taha belglanna Delphine Beirinckxi ja Palmiste.

Päev varem cruiserite arvestuses Euroopa meistriks kroonitud Raid jõudis ka seekord välja finaali, kus kahjuks kukkus ja pidi leppima kuuenda kohaga. Kuldmedali sai kaela tema rootslasest treeningpartner Jesper Wahlberg, hõbedase autasu pälvis prantslane Jeremy Plonjon ja pronksise britt Jared Hill.

„Olen uhke, et sain väljakutsetega hakkama ja tulemusega rahul,“ ütles Raid. „Juba kuus aastat järjest olen Euroopa meistrivõistluste finaalis sõitnud. Sel korral kuues koht, mis koos cruiseri võiduga on väga hea tulemus.“

Raidiga samas vanuseklassis võistelnud Oliver-Siim Simenson sai 21. ja Luukas Lajal 34. koha. Meesjuunioride konkurentsis sai Tõnis Mugra 49., Oliver-Sten Saar, kelle sõidu lõpetas suurem kukkumine, 52. ja Rasmus Kiss 58. koha. Kolme parema sekka jõudsid prantslased Evan Olivera ja Clement Rocherieux ning šveitslane Mark Lüthi.

B11 klassis pälvis esikoha hollandlane Sem van Dijken, edestades lätlast Gustavs Gigulist ja prantslast Tom Carbot. Jesse Laur sai 28. ja Karl Pauskar 70. koha.

B12 klassis teenisid kaksikvõidu prantslased Ethan Simionato Fusztey ja Yanis Doleac. Kolmas koht läks Suurbritanniasse Harry Donaldile. Oliver Pauskar pälvis 20. tulemuse.

B14 klassis võitis kuldse medali šveitslane Jules Kasper, jättes selja taha belglase Ryu Demuyseri ja briti James Clitheroe. Rommi Maidla sai 14. ja Mattias Laur 32. koha.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Hearum, Kagu Engineering, Floorin, Team Estonia.