Palmiste ja Raid jõudsid BMX-krossi finaaletappidel finaali ning pälvisid üldarvestuses kohad esikümnes

Unknown-29

Belgias Ravelsis peeti BMX-krossi Euroopa karikasarja viimased kaks vooru, kus finaalsõitu jõudsid nii Paula Palmiste kui Sten Tristan Raid. Mõlemad jõudsid ka sarja üldarvestuses kümne parema hulka.

Esimesel võistluspäeval sai Palmiste G13-14 vanuseklassi finaalsõidus 4. koha. B15-16 klassis võistelnud Raid jõudis koos Oliver-Siim Simensoniga poolfinaali, kus pälviti vastavalt 10. ja 12. koht. Luukas Lajal sai samas võistlusklassis 21. tulemuse.

Teisel võistluspäeval sai Palmiste taas võistelda G13-14 finaalis, kus teenis 6. koha. Raid jõudis B15-16 klassis samuti finaali, kus lõpetas 8. positsioonil. Simenson teenis 15. ja Lajal 33. koha.

„Võistlus läks hästi, kõik ratturid andsid endast parima. Eesti 16-aastased poisid ja Paula näitasid suurt potentsiaali, võisteldes kõvasti ja tehes tubli edasimineku,“ ütles eestlaste treener Klavs Lisovskis. „Kuigi hooaeg oli tihe ja keeruline, olen rahul nii nende tehnilise arengu, füüsilise vormi kui kiirusega. Treenerina ootan põnevusega, et saaksin nendega hooajaväliselt edasi töötada ja valmistuda järgmiseks aastaks – eriti nüüd, kui 16-aastased juunioride vanuseklassi jõuavad ja asjad muutuvad tõeliselt tõsiseks.“

Euroopa karikasarja kokkuvõttes sai Raid B15-16 klassis seitsmenda, Lajal 18., Simenson 29., Mattias Vapper 215., Heron Helemets 234. ja Markus Mõttus 238. koha. Paula Palmiste oli G13-14 klassis neljas ja Kaari Visnapuu G15-16 klassis 34..

Meesjuunioride konkurentsis pälvis Oliver-Sten Saar 34., Tõnis Mugra 38., Rasmus Kiis 67., Mikk Metsaots 123. ja Joonas Vaikmäe 157. koha. Naisjuunioride seas teenis Mirjam Raun 16. tulemuse.

B13 klassis sai Ottomar Saag sarja kokkuvõttes 108. koha, aasta vanemate poiste konkurentsis pälvis Mattias Laur 26., Rommi Maidla 44., Trevor Uiga 53. ja Konrad Kasemaa 66. koha. Andren Kaju teenis Cruiser 17-19 klassis aga 22. koha.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Hearum, Kagu Engineering, Floorin, Team Estonia.