Mihkels Tour Down Underi viimasest etapist: enesetunde poolest oli parim päev

Madis Mihkels

Austraalias lõppenud hooaja esimesel World Touri kalendrisse kuuluva velotuuri, Santos Tour Down Underi viimasel etapil (Unley – Mount Lofty; 128,2 km) võidutses inglane Stephen Williams (Israel – Premier Tech), kes pälvis esikoha samuti üldarvestuses.

Viimasel etapil tuli ratturitel sõita Mount Lofty tõusust üles kolm korda. Madis Mihkelsi (Intermarche – Wanty) sõnul oli velotuuri viimane päev enesetunde poolest parim, mis lubas tõusu sõita koos esimestega. „Viimasel korral Mount Lofty otsa finišit tegema minnes hoolitsesin, et meie liider Georg Zimmermann saaks enam-vähem heal positsioonil sinna peale ja jäin ise enne lõppu maha,“ ütles 45. positsioonil finišeerinud Mihkels, kaotades parimale 51 sekundiga.

Zimmermann sai kirja 18. koha, kaotades Williamsile kümne sekundiga. Inglase järel lõpetasid teise ja kolmandana Equadori rattur Jhonatan Narvaez (Ineos Grenadiers) ja mehhiklane Isaac Del Toro (UAE Team Emirates). See tähendas ka, et üldarvestuses kerkisid nad Williamsi selja taha, kaotades vastavalt üheksa ja 11 sekundiga. Zimmermann (+0.57) teenis kokkuvõttes 12. koha ja Mihkels (+10.14) 74. tulemuse.

Mihkelsi järgmine start on 25. jaanuaril samuti Austraalias Surf Coast Classic ühepäevasõidul (UCI 1.1).