Laura Lizette Sander oli Rootsis taas võidukas

Laura Lizette Sander

Rootsis lõppenud naiste velotuuri U6 Cycle Tour viimasel etapil pälvis esimese koha nii tempo- kui grupisõidu Eesti valitsev meister Laura Lizette Sander.

Sander võidutses 14-kilomeetrisel finaaletapil ajaga 19 minutit ja kümme sekundit. Rootslanna Stina Kagevi kaotas talle 16 ja norralanna Elise Marie Olsen 19 sekundiga. Silvia Türkson jäi kaasmaalannale alla ühe minuti ja 24 sekundiga ning sai 14. koha. Natali Nora Nigul jäi Sandrist kahe minuti ja 31 sekundi kaugusele ning lõpetas etapi 22. kohal.

Päev varem peetud 34,5-kilomeetrisel viiendal etapil võidutses norralanna Vibeke Lystad (55.11). Teisena finišeeris Islandi rattur Silja Johannesdottir (+0.25) ja kolmandana norralanna Berit Nordsäter Resell (+0.25). Sander sai neljanda, Türkson kaheksanda ja Nigul 19. koha. Kõik eestlannad kaotasid võitjale 25 sekundiga.

Velotuuri üldarvestuses pälvis võidu Lystad. Rootslanna Karin Söderqvist kaotas talle üheksa ja Olsen 11 sekundiga. Sander (+1.49) oli kokkuvõttes seitsmes, Türkson (+4.12) 14. ja Nigul (+6.34) 19.