Kellel tasub eestlaste kõrval Tour de France’il silm peal hoida?

Kolmenädalane aasta suursündmus Tour de France’i velotuur saab avapaugu laupäeval, mil sõidetakse 201 kilomeetri pikkune etapp siledatel teedel. See annab taas sprinteritele võimaluse kollast liidrisärki jahtida. Aga kellel hoida silma peal tuuri kokkuvõtet silmas pidades?

Romain Bardet (Ag2r La Mondiale)

27-aastane prantslane jõudis mullu esmakordselt Tour de France’il pjedestaali madalaimale astmele. Tema eraldistart ei ole just kõige parem, aga võrreldes möödunud aastaga on ta sealgi edusamme teinud. Tänavu ihkab prantslane kodupubliku silme all jahtida tuuri üldvõitu.

Jakob Fuglsang (Astana pro Team)

Kuigi Astana stardib Tour de France’il ilma suure sprinterita, spetsiaalse ronijata ja temposõitjata, on neil ikkagi meeskonnas palju tugevaid sõitjaid. Teiste seas võib kõrgete kohtade nimel kaasa rääkida Fuglsang, kes suudab võistluse käiku väga hästi lugeda. Samamoodi on üllatusvõimeline värskelt Eesti temposõidu meistriks kroonitud Tanel Kangert, kes näitas head vormi Šveitsi velotuuril.

Richie Porte (BMC Racing Team)

Porte võitis Tour de France’i eel Šveitsi velotuuri ning kannab liidri kohustust ka Prantsusmaal. Möödunud aastal oli ta sunnitud tuuri pooleli jätma viiendalt kohalt, kui ta laskumisel õnnetult kukkus.

Rafal Maijka ja Peter Sagan (Bora-Hansgrohe)

Kuigi üldkokkuvõtte eest sõidab maailmameistri koduklubis Maijka, siis meeskonna liidriks on kirja pandud Sagan, kes püüab velotuurilt oma kuuendat parima sprinteri särki. Möödunud aastal diskvalifitseeriti Sagan Mark Cavendishi kukkumise pärast finišiheitluses toimunud trügimises.

Sylvain Chavanel (Direct Energie)

Rein Taaramäe koduklubi on tuuril märkinud oma liidriks Chavaneli, aga seda ilmselt seepärast, et prantslane stardib rekordilisel 18. suurtuuril, mis jääb ka tema viimaseks. Liidrirolli võib tuuri käigus kandma hakata ükskõik kes nendest. Teiste hulgas Taaramäe.

Rigoberto Uran (Education First-Drapac)

Möödunud aastal jõudis Uran Chris Froome’i järel teisele kohale. Uran on üllatusvõimeline ja ilmub alati pilti, kui teda unustama kiputakse.

Warren Barguil (Fortuneo-Samsic)

Barguil võitis möödunud aastal parima mägedekuninga särgi ja kaks etappi. Dauphine velotuuril pälvis rattur 19. koha. Seega võib Barguililt oodata möödunud aastase edu kordamist.

Primoz Roglic (Lotto NL-Jumbo)

Endine suusahüppaja on sel aastal näidanud väga head vormi. Ta on võitnud Sloveenia tuuri, Romandia tuuri ja Baskimaa velotuuri kokkuvõtted. Eelmisel aastal võitis ta tuuril 17. etapi ja tuli kokkuvõttes 38. kohale. Aastaga arenguhüppe teinud Roglic ihkab tänavu enamat.

Adam Yates (Michelton-Scott)

2016. aastal krooniti Adam parimaks noorratturiks. Giro d’Italial näitas Adami kaksikvend Simon, milleks ta on suuteline. Pikalt liidrisärgis sõitnud Simon pidi lõpuks Froome’I paremust tunnistama. Kas ja kuidas saab liidrirolliga hakkama Adam? Etapivõit ja koht esiviisikus on kindlasti realistlikud eesmärgid.

Nairo Quintana (Movistar)

Quintana kõrval on Movistaril tuurile välja pandud Alejandro Valverde ja Mikel Landa, kes on samuti võimelised mitmepäevasõitu võitma. Quintana on küll võitnud Giro d’Italia ja Vuelta, aga Tour de France’I üldvõit tal siiani puudub.

Chris Froome (Team Sky)

Tiitlikaitsja on Tour de France’il võidutsenud neljal korral. Lisaks on ta võitnud kolm suurtuuri järjest ning järgmine suurtuuri võit oleks ajalooline sündmus. Silma tasuks peal hoida ka Froome’i klubikaaslasael Geraint Thomasel, kes võitis Dauphine velotuuri ja tahab Froome’i kõrval silma paista.

Tom Dumoulin (Sunweb)

Itaalia velotuuril pidi Dumoulin tunnistama Froome’I paremust. Aga Touril? Tugeva temposõitjana võib maailmameister just sel distsipliinil kaardid segamini lüüa. Põhiküsimus on, et kuidas on Dumoulin taastunud Giro d’Italiast?

Bauke Mollema (Trek-Segafredo)

Mollema leiab alati liidergrupist, kui teed lähevad püstloodi. Siiani on üks halb päev rikkunud tema võimalused kõrgele kohale kokkuvõttes. Etapivõitude nimel võib Mollema arvatavasti oma sõna sekka öelda.

Dan Martin (UAE Team Emirates)

Varem kevadklassikute sõitjana tuntud Martin on teinud muutuse ning viimasel kahel Prantsusmaa suurtuuril on ta lõpetanud kohtadel 9 ja 6. Sel korral üritab Martin ilmselt kaasa rääkida ka pjedestaali kohtade nimel.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X