Kangerti tiimikaaslane võitis Kataloonia velotuuril mägise etapi

100th Volta Ciclista a Catalunya 2021 - Stage 4

Kataloonia velotuuri (UCI World Tour) neljandal etapil oli parim Tanel Kangerti (Team BikeExchange) tiimikaaslane Esteban Chaves. Eestlane ise sai 45. koha. Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) lõpetas 129. positsioonil.

166,5-kilomeetrisel etapil jäi ratturitel teele üks esimese ja üks HC kategooriaga tõus, millele järgnes samuti HC kategooriaga lõputõus, 18,4-kilomeetrine Port Aine. Kui finišini oli jäänud seitse kilomeetrit, võttis Chaves otsustava rünnaku ette. Vaatamata Ineose ratturite jõupingutusele jäi Colombia sõitja püüdmatuks ja nii teenis Chaves kaheaastase vahe järel taas Euroopas võidu.

Teise koha pälvis kanadalane Michael Woods (Israel Start-Up Nation), kolmanda britt Geraint Thomas (Ineos Grenadiers) ja neljanda velotuuri üldliider Adam Yates (Ineos Grenadiers). Grupp, kuhu kuulus kokku üheksa ratturit, kaotas võitjale seitsme sekundiga.

Kangert jäi meeskonnakaaslasest maha 11 minuti ja 11 sekundiga ning sai 45. koha. Taaramäe kaotas võitjale 28 minuti ja 50 sekundiga ning ületas lõpujoone 129. kohal.

Velotuuri kokkuvõttes jätkab liidrina Yates. Ineose ratturitel on nüüd kolmikjuhtimine, sest Richie Porte’i (+0.45) selja taha kerkis Thomas (+0.49). Kangert tõusis kokkuvõttes 11 positsiooni ning jätkab 43. kohal, Taaramäe langes kümme kohta ning jätkab 96. positsioonil.

Reedel on velotuuril plaanis 201,1-kilomeetrine etapp La Pobla de Segurist Manresasse.