Jõulumäel peeti Husqvarna Eesti olümpiakrossi karikasarja 7. hooaja finaaletapp

IMG-20240908-WA0003

Nagu viimastel hooaegadel juba traditsiooniks on saanud, siis Jõulumäe XCO etapil selgitati välja hooaja lõplik paremusjärjestus. Meie selle hooaja suured sõbrad, päike ja palavus, olid samuti kohal.

Esimeses sõidus läksid sellel aastal viimast korda võistlustulle 10-12 aastased poisid ja tüdrukud. Meie suureks rõõmuks oli stardis kokku 46 võistlejat. N10 klassis sai 5. järjestikkuse etapivõidu ning ka sarja üldvõidu Karolina Lilenbach. M10 vanuseklassi poistest oli kiireim Carl Christer Irbe. Sarja kokkuvõttes sai M10 klassi esikoha Gregor Kiis. N12 klassis võttis samuti oma 5. etapivõidu ja teenis sarja üldvõidu Isabel Kiis. M12 klassi sõidu võitis napilt Edvin Jürgen sarja koondvõidu teeninud Kaarel Laansoo ees.

Võistluspäeva teises sõidus selgitasid etapi ja koondarvestuse parimaid kuni 14 aastased poisid ja tüdrukud.  N14 klassis oli kiireim Joanna Maria Seppo, üldvõidu sai endale aga Roosmarii Pesor. M14 klassis noppis etapi ja sarja koondvõidu Magnus Normak.

Päeva kolmandas sõidus olid stardis kuni 16 aastased poisid ja tüdrukud. N16 klassis noppis etapivõidu Linda Lensment, sarja üldarvestuses oli parim Loore Lemloch. M16 klassis oli seekord kiireim Mihkel Arro, sarja koondarvestuses läks esikoht Herlen Kajole.

Jõulumäe XCO ja kogu sarja 7. hooaja viimases sõidus läksid rajale MJ sõitjad ning mehed ja naised. Põhisõidu võidu ning sellega koos ka sarja üldvõidu ME klassis sai endale Josten Vaidem. Teise koha sai MJ klassi kiireim ning samuti sarja üldvõitjaks tulnud Matthias Mõttus ning kolmas oli Kirill Tarassov.

Naiste sõidu võitis lätlanna Evelina Ermane-Marcenko, talle järgnesid Maris Kaarjärv ning Mairit Kaarjärv. Sarja koondarvestuses oli parim Sille Puhu.

Täname kõiki sõitjaid ja kaasaelajaid selle toreda hooaja eest!