Janika Lõiv alustas MK-etappi Prantsusmaal 22. kohaga

Janika Lõiv

Prantsusmaal Les Getsis peetaval maastikuratturite kuuendal maailma karika sarja etapil pälvis Eesti valitsev meister Janika Lõiv lühirajasõidus eliitnaiste konkurentsis 22. koha.

Võistluse võitis šveitslanna Alessandra Keller (Thömus Maxon) ajaga 19.50. Hollandlanna Puck Pieterse (Alpecin-Deceuninck) kaotas talle kolme ja austraallanna Rebecca Henderson (Primaflor Mondraker Racing Team) viie sekundiga. Lõiv jäi võitjale alla ühe minuti ja kümne sekundiga.

„Ma ei saanud stardis jälle klippi kinni, aga seejärel sõitsin esimesed kolm ringi kenas tempos ja püüdsin eest tüdrukuid kinni,“ rääkis Lõiv võistluse järel. „Kolmanda ringi lõpus tegin suures rockgarden’is kukkumise ja kaotasin oma rütmi. Edasi proovisin uuesti rütmi leida ja lihtsalt sõidu lõpuni sõita.“

Eliitklassi meeste seas pälvis esikoha Lõuna-Aafrika Vabariigi maastikurattur Alan Hatherly (Cannondale Factory Racing) ajaga 21.28, edestades klubikaaslast Charlie Aldrige’i nelja ja uusmeremaallast Samuel Gaze’i (Alpecin – Deceuninck) viie sekundiga.

Riko Mäeuibo sai mäestlaskumise MK-etapil meesjuunioride konkurentsis 37. koha ajaga 3.47,953. See tulemus eestlast finaali ei viinud. MK-etapivõidu pälvis ameeriklane Asa Vermette ajaga 3.31,016.

Olümpiakrossi võistlused peetakse Les Getsis pühapäeval.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajad EHL Profiles, Rand & Tuulberg, Jetoil, Scania, Malmerk Klaasium, Kaamos, Viking Window, Team Estonia.