Guangxi velotuuri võitis belglane, Taaramäe tulemust kirja ei saanud

Rein Taaramäe

Hiinas lõppenud Guangxi velotuuri (UCI 2.UWT) võitis üldarvestuses belglane Lennert van Eetvelt (Lotto Dstny). Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty) oma viimasel World Touri tasemel võistlusel tulemust kirja ei saanud.

Nanningi linnas lõppenud 134,3-kilomeetrisel finaaletapil pälvis grupifinišis esikoha sloveen Matevž Govekar (Bahrain – Victorious; 2:51.55), jättes selja taha hollandlase Marijn van den Bergi (EF Education – EasyPost) ja austraallase Robert Stannardi (Bahrain – Victorious). Taaramäe finaaletapil ei lõpetanud.

Üldarvestuses teenis võidu Van Eetvelt, edestades viie sekundiga inglast Oscar Onleyd (Team dsm-firmenich PostNL) ja 15 sekundiga prantslast Alex Baudini (Decathlon AG2R La Mondiale Team). Aktiivseima ratturi auhinna võitis inglane Ethan Vernon (Israel – Premier Tech), parima mägironija oma hollandlane Pepijn Reinderink (Soudal Quick-Step) ja parima noorratturi särgi Van Eetvelt.