Glasgows sõideti esimene trekisõidu Rahvuste Karika etapp

Suurbritannias Glasgows toimus 21.-24. aprillini trekisõidu Rahvuste Karika etapp. Naiste 500 meetri paigaltstardist sõidu võitis väljapaistva ajaga 33,473 Colombia rattur Martha Pineda Bayona.

Kuigi maailmarekord 32,268, mis kuulub mehhiklanna Jessica Salazarile, jäi enam kui sekundi kaugusele, edestas 26-aastane Pineda Bayona teise ja kolmanda koha saanud itaallannat Miriam Vece’i ja hollandlannat Kyra Lamberinki vastavalt 0,378 ja 0,400 sekundiga.

Meeste sprindi võitis valitsev maailmameister Harrie Lavreysen, kes alistas poolfinaalsõidus kukkunud Matthew Richardsoni kindlalt. Kolmanda koha sõidust väljus võitjana prantslane Sebastien Vigier. Lavreysen oli parim ka meeste keirinis, edestades Colombia ratturit Kevin Santiago Quintero Chavarrot ja Matthew Richardsoni.

Naiste sprindis pälvis esikoha Kelssey Mitchell, alistades finaalsõidus Laurine van Riesseni. Kolmanda koha teenis Pineda Bayona. Naiste keirinis võidutses Mathilde Gros, hõbedasele kohale sõitis end Bayona Pineda ja kolmandale Lauriane Genest.

Meetse väljalangemissõidus sai esikoha valitsev maailmameister Elia Vivani. Teise koha teenis Yoeri Havik ja kolmanda Tim Torn Teutenberg. Meeste omniumi pääsesid esikolmikusse Oliver Wood, Sebastian Mora Vedri ja Fabio van den Bossche. Meeste ühe kilomeetri paigaltstardiga sõidus oli kiireim Cristian David Ortega Fontalvo ajaga 1:00,325, edestades Melvin Landerneaud 0,375 ja Alejandro Martinez Chorrot 0,507 sekundiga. Nelja kilomeetri individuaalse jälitussõidu võitis Corentin Ermenault (4.05,644), teise koha sai Nicolas Heinrich (4.09,371) ja kolmanda Charlie Tanfield (4.09,209).

Hoopis põnevam oli naiste kolme kilomeetri jälitussõit, kus finaalis jäi sakslannasid Mieke Krögerit (3:25,354) ja Franziska Brausset (3.25,471) lahutama vaid 0,117 sekundit. Kolmanda koha pälvis Anna Morris (3.28,014). Naiste omniumis pääsesid pjedestaalile jaapanlanna Yumi Kajihara, hollandlanna Maike van der Duin ja belglanna Lotte Kopecky. Naiste väljalangemissõidus alistas jaapanlanna Kajihara valitseva Eurooa meistri Valentine Fortini ja Ally Wollastoni.

Kukkumisterohke naiste madisoni võitis Prantsusmaa. Teise koha pälvis Itaalia duo ja kolmanda taanlannad. Naiskondlikus jälitussõidus ei saanud keegi vastu valitsevale maailmameistrile Saksamaale, kes ajaga 4.13,421 alistas Suurbritannia (4.18,908). Pronksi pälvis Itaalia (4.16,912), kes kolmanda koha sõidus sai jagu Prantsusmaast (4.16,912). Naiskonnasprindis võidutses Euroopa meister Holland (47,461). Teise koha sai Kanada (47,820) ja kolmanda Wales (47,813).

Meeskondlikus jälitussõidus said kuldmedalid kaela prantslased ajaga 3.50,267. Finaalsõidus alistati Suurbritannia (3.51,638). Valitsev Euroopa meister Taani (3.50,986) sai kolmanda koha sõidus jagu olümpiavõitjast ja valitsevast maailmameistrist Itaaliast (3.56,890). Meeskonnasprindis võidutses Austraalia (42,532), alistades finaalis Prantsusmaa (42,673). Kolmandaks tuli maailmameister Holland (43,343), neljanda kohaga pidi leppima Poola (44,558). Meeste madisoni võit läks 66 punktiga Prantsusmaale. Teiseks tuli Jaapan (63 punkti) ja kolmandaks Itaalia (49).

Järgmine UCI trekisõidu Rahvuste Karika etapp toimub 12.-15. maini Kanadas Miltonis.