Girol teenis soolovõidu 22-aastane sakslane, Mihkels: Väsimus annab nüüd ikka tunda

Madis Mihkels

Itaalias jätkuva Giro d’Italia 17. etapil (Selva di Val Gardena – Passo Brocon; 159 km) pälvis soolovõidu sakslane Georg Steinhauser (EF Education – EasyPost; 4:28.21). Madis Mihkels finišeeris 111. positsioonil.

Steinhauser võttis soolorünnaku ette 34 kilomeetrit enne finišit. Teise koha pälvis üldliider Tadej Pogacar (UAE Team Emirates; +1.24) ja kolmanda koha itaallane Antonio Tiberi (Bahrain – Victorious; +1.42). Mihkels lõpetas grupis, mis kaotas võitjale 44 minuti ja 24 sekundiga.

“Stardist leppisime osade sprinteritega kohe kokku, et jääme maha ning laskumisi ja siledat sõidame kiiresti ja tõuse rahulikult,” rääkis Mihkels. “Saime niimoodi ilusasti lõpuni nii palju energiat säästes kui võimalik. Väsimus annab ikka tunda nüüd, aga loodetavasti teistel ka.”

Velotuuri üldliidrina jätkab Pogacar. Teisel kohal jätkab Daniel Felipe Martinez (BORA – hansgrohe; +7.42) ja kolmandal Geraint Thomas (INEOS Grenadiers; +8.04). Madis Mihkels on 115. positsioonil (+4:10.44).

Neljapäeval sõidavad ratturid 178 kilomeetrit. Finiš on Padova linnas.