Oktoober lendas kiirelt. Maailmameistrivõistlused, Euroopa meistrivõistlused, Eesti meistrivõistlused – erinevate alade parimad selgusid gravelis, cyclo-crossis ja trekisõidus.
Gravelisõidu maailmameistrivõistlustel pälvis Laura Lizette Sander eliitnaiste konkurentsis 27. ning Lauri Tamm ja Siim Kiskonen eliitmeeste seas vastavalt 72. ja 108. koha. Harrastussportlaste hulgas finišeeris Allan Oras (M45-49) kuuendal ja Virgo Karu (M55-59) 18. positsioonil. Graveli Euroopa meistrivõistlustel teenis Gert Kivistik 16. koha.
Harrastussportlaste seas näitas häid tulemusi veel Tõnu Ord (M55-59), kes pälvis trekisõidu maailmameistrivõistlustel punktisõidus seitsmenda ning scratchis ja paigaltstardiga sõidus 13. koha.
Oktoobri lõpus selgusid Rand & Tuulberg Eesti meistrivõistlustel parimad cyclo-crossis. Eliitklassides võidutsesid Madis Mihkels ja Mari-Liis Mõttus.
Maailma karika sarjades sõitsid oktoobris veel Kanadas võidu maastikuratturid. Lühirajasõidus sai Eesti parim naisrattur Janika Lõiv 15. koha, ent olümpiakrossis Eesti valitsev meister treeningul toimunud kukkumise tõttu ei startinud. Riko Mäeuibo sai mäestlaskumise MK-etapil meesjuunioride konkurentsis 19. koha.
Hiinas peetud Taihu Lake velotuur oli tänavu eestlastele edukas. Martin Laas võidutses kahel etapil ja kandis viimase päevani liidrisärki. Korra sai ta kolmanda koha ning üldarvestuses kuulus Laasile parima sprinteri auhind. Pjedestaalile jõudsid veel Rait Ärm ja Karl Patrick Lauk. Seejuures sai Lauk üldarvestuses neljanda ja Laas kuuenda koha.
Hiinas tegi oma viimase World Touri tasemel oleva võistluse Rein Taaramäe, kes oli stardis Guangxi velotuuril. Eestlase parimaks kohaks jäi neljandal etapil pälvitud 40. koht. Euroopas peetud rahvusvahelisel võistlusel teenis Frank Aron Ragilo kuni 23-aastaste Paris – Toursil 45. tulemuse.
Amatöörtasemega võidusõidul pälvis võidu Gleb Karpenko, kes oli parim Hiinas peetud ühepäevasõidul Tour of Miyun. Seejuures tähistas eestlane samal päeval on 23. sünnipäeva.
FOTOD | Rand & Tuulberg EMV cyclo-crossis
26. oktoobril Tartus Anne Kanali terviseradadel peetud Rand & Tuulberg cyclo-crossi Eesti meistrivõistluste galerii on nüüd üleval.
Fotode autor on Ivo Kraus.
AVATUD ON EJL LITSENTSIDE TELLIMINE 2025. AASTAKS
2024. aastast ei väljasta EJL enam plastiklitsentse. Vastavalt UCI reglemendile saab rahvusvahelistel võistlustel kasutada elektroonilist litsentsi.
Oma litsentsi andmed leiate EJL veebilehelt: www.ejl.ee/litsentsi-nimekiri/ ning saate alla laadida ka litsentsi PDF faili. Juhul, kui siiski on plastiklitsentsi vaja, siis sellekohane soov saata meili aadressile ejl@ejl.ee.
2025. aasta litsentside andmed tulevad EJL veebilehele 1. jaanuaril 2025. Kui litsentsi andmeid ja PDF faili on vaja varem, siis palume sellest kirjutada meili aadressil ejl@ejl.ee.
Uus hooaeg tähendab turvalise spordikeskkonna tagamist igas treeningrühmas
Septembri algus märgib lisaks uuele õppeaastale ka laste ja noorte uue treeninghooaja algust. Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutus (EADSE) tuletab meelde, et ohutu sportimine on kõigi osapoolte kohustus – olgu selleks treenerid, abipersonal, lapsevanemad või sportlased ise.
Minivideod teadlikkuse tõstmiseks
Teadlikkuse tõstmiseks on EADSE koostöös Spordikoolituse ja -teabe Sihtasutusega välja töötanud minivideod, mis keskenduvad turvalise spordikeskkonna loomise tähtsusele ja väärkohtlemise ennetamisele. Videod on loodud eesmärgiga erinevaid sihtrühmi kõnetada ja jõuda selliselt nii sportlaste, treenerite, abipersonali kui ka lapsevanemateni.
Loe lähemalt: https://eadse.ee/uus-hooaeg-tahendab-turvalise-spordikeskkonna-tagamist-igas-treeningruhmas
Pärnu Kalevist Silver Schultz ja Lõuna-Eesti Rattaklubist Andri Lebedev korraldavad 15.-17. novembril taaskord laagri M/N16 vanuseklassi ratturitele. Laager toimub Otepääl Audentese Spordikoolis ja maksab ühele sportlasele 50€ (sisaldab majutust, toitlustust ja treeninguid). Osalustasu saab tasuda nii sularahas kohapeal kui ka arvega.
Laagri eesmärgiks on koguda kokku M/N16 vanusegrupi sportlased erinevatest klubidest, et läbi viia ÜKE treeningud, võtta kokku 2024. aasta hooaeg (analüüsida ja anda tagasisidet sportlastele) ning pidada loenguid erinevatel treeningteemadel (2024 hooaja näitel).
Info registreerimise, osalejate, ajakava jm kohta Facebookis:
M/N16 vanuseklassi laager | Facebook
Lisa info:
Silver Schultz silver.schults@gmail.com
2024. AASTA TREENERIKUTSE EKSAMITE AJAD
- 28.11.2024 EKR 3-6 taseme kutsekvalifikatsiooni taotlemise ja taastaotlemise eksam
EJL e-poest on võimalik osta Cycling Estonia joogipudelit, maantee- ja maastikukoondise varustust ja outlet tooteid (rattasärgid, eraldistardi kombed, vihmajakid ja rattapüksid) ja puhkepäeva t-särke.
EJL e-poodi mine siit: iseteenindus.ejl.ee/et/e-pood
KUULA | „Jalgrattapalavik“: Madis Mihkels vaatab hooajale tagasi ja annab aimu, mida tõi endaga kaasa vägev sõit Pariis-Roubaix’l
Podcasti „Jalgrattapalavik“ külaliseks on maanteesõidu Euroopa meistrivõistluste medalivõitja Madis Mihkels. Räägime lõppenud hooajast, märgilistest sündmustest ja klubi vahetusest. Viimasest küll teatavate variatsioonidega, sest uus tööandja pole Mihkelsi nime veel avalikult välja käinud, ja nii kaua kui klubi infot kinni hoiab, saab asjadest rääkida pooleldi läbi lillede.
KUULA | „Jalgrattapalavik“: Tipptiimis spordidirektorina jätkav Rene Mandri teab, kes on tänasel päeval Eesti kõige suurem sporditalent
Podcastis „Jalgrattapalavik“ on külas maanteejalgratta profimeeskonna Israel Premier Tech spordidirektor Rene Mandri. Tipptiimis spordidirektorina töötamise kogemust omab eestlastest varasemalt vaid Jaan Kirsipuu, kes on sarnast rolli täitnud Astana meeskonnas. Seega, kui need kaks meest võtavad maanteesõidu osas sõna, siis nad kindlasti teavad, millest räägivad.
KUULA | „Jalgrattapalavik“: 30 aastat Eesti jalgrattaspordi juhtimise juures olnud Enn Veskimägi meenutab Barcelona eelset vägikaikavedu
Podcasti „Jalgrattapalavik“ seekordseks külaliseks on kauaaegne edukas ettevõtja ja suurtööstur Enn Veskimägi. Üllatav? Kaugeltki mitte.
Harrastussportlase argipäev | #3 Kas sa oled saavutussportlane või harrastussportlane?
Räägime spordi tegemise tähendusest ja eesmärkidest.
Mis vahet on saavutussportlasel ja harrastussportlasel? See, kellena inimesed ennast näevad, mõjutab oluliselt muuhulgas tulemust, ent veelgi enam inimese rahulolu tunnet. Seda, kas võistlused on pettumuste jada või mõnikord saab päriselt ka võistlust ning treeninguid nautida
Harrastussportlase argipäev | #4 Kuidas magada, süüa, molutada, taastuda?
Enamik harrastuspordi juttudest räägivad sellest, kuidas ja kui palju trenni teha. Ja natukene vähem on juttu mõistliku sporditegemise võrrandi teisest tegurist ehk taastumisest. Aga just sellest me selles podcasti osas räägime – mis protsesse meie peades ja kehades taastumine mõjutab ja kuidas mõistlikult taastuda. Magamine, söömine, molutamine, puhkus ja teised sarnased märksõnad, ilma milleta arengut ei toimu.
Täpsema info ja koostöövõimaluste kohta kirjuta meile ejl@ejl.ee.
Eesti Jalgratturite Liit (EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis. EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.