Castrillo pälvis Vueltal teise etapivõidu, Taaramäe 31.

Rein Taaramäe

Hispaania velotuuri 15. etapil (143 km) pälvis teise etapivõidu 23-aastane hispaanlane Pablo Castrillo (Equipo Kern Pharma; 3:45.51). Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty) finišeeris mäe otsas lõppenud päeval 31. positsioonil.

Castrillo kuulus taas jooksikute gruppi ning edestas teisena lõpetanud Aleksandr Vlasovi (Red Bull – Bora – Hansgrohe) 12 ja kolmanda koha pälvinud Pavel Sivakovi (UAE Team Emirates) 31 sekundiga. Taaramäe kaotas võitjale üheksa minuti ja 42 sekundiga.

Üldarvestuses jätkab liidrina Ben O’Connor (Decathlon AG2R La Mondiale Team), ent Primož Roglic (Red Bull – Bora – Hansgrohe) vähendas vahet ühele minutile ja kolmele sekundile. Kolmandana jätkab Enric Mas (Movistar Team; +2.23). Taaramäe läheb teisele puhkepäevale vastu 38. kohalt (+1:07.56).

Itaalias lõppes Toskaana velotuur (UCI 2.2) kolmanda etapiga (129,25 km), kus Elisabeth Ebras (UAE Development Team; +4.12) pälvis 27. koha. Võidu teenis leedulanna Rasa Leleivyte (Aromitalia 3T Vaiano; 3:31.21), kes jättis selja taha belglanna Margot Vanpachtenbeke (VolkerWessels Women’s Pro Cycling Team) ja ukrainlanna Olha Kulynychi (Fenix-Deceuninck Development Team).

Üldarvestuses jäi esikolmik aga samaks. Võidu teenis Vanpachtenbeke, kellele järgnesid Leleivyte (+0.02) ja Kulnych (+0.30). Ebras pälvis 27. koha (+6.24). Noorratturite arvestuses oli eestlanna 14..

Šveitsis peetud temposõiduvõistlusel Chrono Rolan bouge (UCI 1.2; 18,2 km) sai esimese koha prantslanna Cedrine Kerbaol (Ceratizit-WNT Pro Cycling Team; 23.26). Teise aja sõitis välja poolatar Marta Jaskulska (Ceratizit-WNT Pro Cycling Team; +0.32) ja kolmana šveitslanna Elena Hartmann (Roland; +0.37). Nele Ohmann (CFC; +3.56) teenis 20. koha.

Hispaanias alustati GP. Gobierno de Cantabria juunioride velotuuri (UCI 2.1). 840-meetrisel proloogil sai Riko Tammepuu (U19 Academy Region Sud powered by Giant) 36. koha, kaotads võitjast tiimikaaslasele Will Holmesile (1.40) 15 sekundiga. Velotuuri teisel etapil on kavas 140 kilomeetrit. Kokku on kolm etappi.