AÜE velotuuri viimane etapp sai üllatusvõitja, Tuisk lõpetas peagrupis

Aidi Gerde Tuisk

Araabia Ühendemiraatide velotuuri (UCI 2.WWT) neljandal ja ühtlasi viimasel etapil (105 km) võidutses hollandlanna Amber Kraak (FDJ – SUEZ; 2:27.33). Aidi Gerde Tuisk lõpetas peagrupis, 60. positsioonil.

Kraak kuulus jooksikute gruppi ja oli ainus, keda enne finišijoont kätte ei saadud. Täpselt tema selja taga lõpetanud peagrupist oli kiireim kaasmaalanna Lorena Wiebes (Team SD Worx – Protime), kellele järgnes poolatar Daria Pikulik (Human Powered Health).

„Etapi jooksul ei juhtunud midagi erilist. Tiimikaaslane oli jooksikute seas ja grupp liikus rahulikult kuni Team SD Worx – Protime hakkas esimesi taga ajama,“ kirjeldas Tuisk võistlust. „Lõpp oli närviline ja viimasel 500 meetril toimus ka kukkumine. Õnneks jäin püsti.“

Velotuuri üldarvestuses viimase etapiga suuri muutuseid ei toimunud. Esimese koha teenis valitsev maailmameister Lotte Kopecky (Team SD Worx – Protime), talle järgnesid austraallanna Neve Bradbury (Canyon//SRAM Racing; +0.13) ja hispaanlanna Maci Garcia (Liv AlUla Jayco; +0.44). Velotuuri jooksul naiskonnakaaslaseid abistanud Tuisk sai 112. koha (+18.17).

Järgmise stardi teeb Tuisk 25. veebruaril Belgias Craywinckelhof – Omloop van het Hageland (UCI 1.1) võistlusel.