Vueltal võidutses Groves, Taaramäe 137.

Rein Taaramäe

Hispaania velotuuri 17. etapp (Arnuero – Santander; 141,5 km) peeti taas vihmastes oludes ning grupifinišis sprintis end kolmandale etapivõidule austraallane Kaden Groves (Alpecin – Deceuninck; 3:32.14). Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty) sai 137. koha.

Grovesi järel sai teise koha tšehh Pavel Bittnerit (Team dsm-firmenich PostNL) ja kolmanda koha Taaramäe klubikaaslane, belglane Vito Braet. Eestlane ise kaotas võitjale 16 minuti ja 59 sekundiga.

Üldarvestuses jätkab liidrina Ben O’Connor (Decathlon AG2R La Mondiale Team), kellele Primož Roglic (Red Bull – Bora – Hansgrohe) kaotab viie sekundiga. Kolmandat kohta hoiab Enric Mas (Movistar Team; +1.25). Taaramäe on 44. positsioonil (+1:35.39).

Neljapäeval sõidavad ratturid Baskimaa teedel 179,5-kilomeetrise mägise etapi.

Suurbritannia velotuuri (UCI 2.Pro) teisel etapil (Darlington – Redcar; 152,1 km) teenis esikoha inglane Stephen Williams (Israel Premier Tech; 3:37.25), kellele järgnesid prantslane Julian Alaphilippe (Soudal Quic-Step) ja kaasmaalane Oscar Onley (Team dsm-firmenich PostNL). Eesti valitsev meister grupisõidus Norman Vahtra sai 101. koha (+18.45).

Üldarvestuses jätkab eestlane 74. positsioonil (+18.55). Liidriks kerkis Williams, edestades Onleyd kuue ja Alaphilippe’i 16 sekundiga. Kolmandal etapil sõidetakse 166 kilomeetrit marsruudil Sehhield – Barnsley.