Noorte EM-il pääsesid lühirajasõitu kolm eestlast

hea

Rootsis Huskvarna – Jönköpingus algasid Euroopa meistrivõistlused noortele maastikuratturitele. Eraldistardi etapist pääsesid edukalt lühirajasõitu edasi kolm eestlast: Magnus Normak, Sebastian Suppi ja Herlen Kajo.

Teisipäeval peeti ligi ühe kilomeetrisel ringil, mis sisaldas kiiret tehnilist laskumist ja pikka tõusu, eraldistardist etapp, mille põhjal pandi paika, kes pääseb neljapäeval starti lühirajasõidus. U15 noormeeste klassis võidutses tšehh Vojtech Rada ajaga 2.08,304. Magnus Normaks sai 27. koha ajaga 2.18,901, Uku Järv 59. koha ajaga 2.24,874, Simon Suppi 155. koha ajaga 2.41,396 ja Kevin Kertsman 176. koha ajaga 2.46,256.

Sama vanade neidude konkurentsis oli kiireim šveitslanna Yaelle Klauser ajaga 2.22,946. Joanna Maria Seppo oli 99. ajaga 3.06,968. Marta Mõttus ei saanud võistlusel startida, kuna vigastas võistluseelsel treeningul rangluud.

Kuni 17-aastaste noormeeste klassis võidutses prantslane Noa Filippi ajaga 2.00,491. Sebastian Suppi lõpetas 16. kohal ajaga 2.06,803, Herlen Kajo 31. kohal ajaga 2.09,458 ja Hugo-Hendrik Orav 52. kohal ajaga 2.11,591.

U17 neidude seas sai esimese koha šveitslanna Anja Grossmann ajaga 2.17,660. Linda Lensment finišeeris 52. kohal ajaga 2.37,118 ja Loore Lemloch 99. kohal ajaga 2.47,438.

Kolmapäeval sõideti EM-il teatesõidud. U15 konkurentsis sai CFC/KJK Team Estonia 95. koha ajaga 1:00.20. Kaksikvõidu teenisid Tšehhi koondiste B ja A tiim aegadega vastavalt 43.05 ja 43.14. Kolmas oli Belgia võistkond LML Racing Team ajaga 44.01. U17 klassis oli parim Prantsusmaa tiim Region Sud ajaga 39.56. Teise koha sai Specialized Junior Racing Team Switzerland ajaga 40.31 ja kolmanda koha Rootsi tiim Lag Efa ajaga 41.40. Eesti koondis sai 55. koha ajaga 47.39. Nordic Trio, mille koosseisu kuulub Lemloch, oli 40. ajaga 46.54.

Neljapäeval on EM-il kavas lühirajasõidud ning reedel ja laupäeval olümpiakrossid.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajad EHL Profiles, Rand & Tuulberg, Jetoil, Scania, Malmerk Klaasium, Kaamos, Viking Window, Team Estonia. Noortekoondise reisi toetab DFDS.