Taaramäe pälvis Tšehhi velotuuril koha teises kümnes

Rein Taaramäe

Pühapäeval lõppenud Tšehhi velotuuril pälvis Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty) üldarvestuses 15. koha. Üldvõit läks Šveitsi.

Viimasel etapil ootas rattureid ees 131,8 kilomeetrit, mille jooksul kogunes 1800 tõusumeetrit. Väikesest grupist sprintis end võitjaks prantslane Julian Alaphilippe (Soudal Quick-Step; 3:01.30), alistades liidrisärgis sõitnud Marc Hirschi (UAE Team Emirates) ja Colombia ratturi Sergio Higuita (Red Bull – Bora – Hansgrohe). Taaramäe lõpetas grupis, mis kaotas võitjale ühe minuti ja 37 sekundiga ning sai 26. koha.

Velotuuri üldvõidu viis Šveitsi Hirschi, kellele itaallane Diego Ulissi (UAE Team Emirates) kaotas 28 ja Higuita 33 sekundiga. Taaramäe sai 15. koha (+3.41). „Olin enam-vähem tasemel. Mitte midagi erilist, aga ikkagi päris hea,“ nõustus Taaramäe velotuuri järel. „Proovin veel viimase lihvi teha ja eks siis Vueltal ole näha.“

Prantsusmaal lõppes 20. korda peetud Tour Alsace (UCI 2.2), mille finaaletapil (166,1 km) sai Frank Aron Ragilo (Development Team dsm-firmenich PostNL) grupifinišis 120. koha. Etapivõidu pälvis inglane Noah Hobbs (Equipe continentale Groupama-FDJ; 3:02.26).

Üldarvestuses oli parim prantslane Joris Delbove (St Michel – Mavic – Auber93), kellele järgnesid ameeriklane Colby Simmons (+0.57) ja norrakas Jörgen Nordhagen (mõlemad Team Visma | Lease a Bike Development; +1.08). Ragilo oli üldarvestuses 99 (+43.39).