Rein Taaramäe hoiab Šveitsi velotuuril 58. kohta

Rein Taaramäe

Šveitsi velotuuril (UCI 2.UWT) on sõidetud kolm etappi. Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty) hoiab neljandale päevale vastu minnes üldarvestuses 58. kohta.

Velotuuri avaetapina oli kavas 4,77-kilomeetrine proloog, mille võitis belglane Yves Lampaert (Soudal Quick-Step; 5.05,58), jättes teiseks koduradadel võistelnud Stefan Bisseggeri (EF Education – EasyPost; +0.03,18). Kolmanda tulemuse sõitis välja inglane Ethan Hayter (Ineos Grenadiers; +0.03,89). Taaramäe kaotas parimale 30,78 sekundiga ja sai 137. tulemuse.

Teine etapp marsruudil Vaduz – Regensdorf (177,3 km) lõppes suure grupifinišiga, kus pälvis esikoha prantslane Bryan Coquard (Cofidis; 4:06.39). Teisena finišeeris austraallane Michael Matthews (Team Jayco AlUla) ja kolmandana belglane Arnaud de Lie (Lotto Dstny). Taaramäe teenis 29. koha.

Kolmas päev Rüschlikonis (161,7 km) lõppes 800-meetrise tõusu otsas, millel oli keskmist tõusunurka 7,2%. See tähendas, et finišis fikseeriti sõitjate vahel kõik väikesed vahed. Etapivõidu pälvis belglane Thibau Nys (Lidl – Trek; 3:27.31), kellele järgnesid britt Stephen Williams (Israel – Premier Tech) ja itaallane Alberto Bettiol (EF Education – EasyPost). 60. positsioonil lõpetanud Taaramäe kaotas võitjale 43 sekundiga.

Velotuuri üldarvestuses jätkab liidrina Bettiol, kellele Hayter ja hollandlane Wilco Kelderman (Team Visma | Lease a Bike) kaotavad kuue sekundiga. Taaramäe jätkab võistlemist 58. kohal (+1.09).

Velotuuri neljandal etapil ootab rattureid 171 kilomeetrit finišiga Gotthard Passi otsas (8,2 km; 6,6%).