Karpenko krooniti kriteeriumis Eesti meistriks, naiste üldarvestuses oli parim Tasane

Gleb Karpenko

Kriteeriumi Eesti meistrid selgusid Maxilla 66. Elva Tänavasõidul. Eliitklassi meeste seas võidutses Gleb Karpenko (Ferei Quick-Panda Podium Mongolia Team), naiste üldarvestuses oli parim Elina Tasane (Doltcini OShea).

Karpenko teenis 46,2-kilomeetrisel võistlusel 40 punkti. Lõpufinišis jäi ta küll Siim Kiskonenile (Tartu2024 Cycling Team) alla, kuid võit oli juba kindlustatud. Kiskonen kogus 38 silma ja pronksmedali pälvinud Gert Kivistik (Peloton) 21 punkti.

Koos eliitklassi meestega sõitsid võidu veel kuni 23-aastased meesratturid. Esikoha pälvis leedulane Girts Harkins (Energus Cycling Team; 2 punkti), ent Eesti parim oli Virgo Mitt (Pärnu Kalev Spordikool).

Eliitklassi ja kuni 23-aastased naised sõitsid koos naisjuuniorite ja -seenioritega. 25,2-kilomeetrisel distantsil pälvis üldvõidu kuni 23-aastaste vanuseklassi parim Tasane, kogudes 29 punkti. Eliitnaiste seas pälvis kuldmedali üldarvestuses teise koha teeninud Merili Sirvel (Trey Trek Team; 18 punkti), kelle järel sai hõbeda Ann-Christine Allik (9 p) ja pronksi Carol Kuuskman (CFC Spordiklubi). U23 klassis järgnesid Tasasele Silvia Türkson (Baloise WB Ladies; 8p) ja Annabrit Prants (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi).

Naisjuunioride klassis tulid kolme parema hulka Lauren Pohl (CFC Spordiklubi; 4p), Zlata Broniševskaja (Kalevi Jalgrattakool; 4p) ja Mariann Koik (Porter Racing; 3p). Naisseeniorite klassis teenis võidu Tea Lang (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi).

Meesjuuniorid võistlesid 33,6 km. Ühe punktilise eduga tuli Eesti meistriks Oliver Mätik (Cannibal – Victorious U19 Development Team; 29p), edestades Joonas Puuraidi (CFC Spordiklubi; 28p) ja Riko Tammepuud (CFC Spordiklubi; 25 p).

Meesseeniorite vanuseklassis võidutses Karl-Arnold Vendelin (Paralepa), pälvides 29,4 kilomeetri jooksul 27 punkti. Teise koha pälvis Allar Karu (Peloton; 16 p) ja kolmanda koha Caspar Austa (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi; 13p).

Kuni 16-aastaste neidude Eesti meister on Maria Jürisaar (Haanja Rattaklubi; 14 p). Hõbemedali sai kaela Linda Lensment (Kalevi Jalgrattakool; 8p) ja pronksmedali Frida Mia Ragilo (Kalevi Jalgrattakool; 7p). Sama vanade noormeeste seas teenis esikoha Sebastian Suppi (CFC Spordiklubi; 20p), jättes selja taha klubikaaslased Lukas Bobkini (12 p) ja Glen Gregory Kõivu (9p).

M14 klassi parimad olid Magnus Normak (Kalevi Jalgrattakool), Uku Järv (CFC Spordiklubi) ja Kaur Kannel (Viljandi Rattaklubi), N14 klassis aga Emily Kodanik (Lõuna-Eesti Rattaklubi), Joanna Maria Seppo (Kalevi Jalgrattakool) ja Eliis Veske (Lõuna-Eesti Rattaklubi). M12 klassi kiireimad olid Edvin Jürgen (Viljandi Rattaklubi), Kevin Teeäär (Kalevi Jalgrattakool) ja Kenneth Keian (Kalevi Jalgrattakool), sama vanade tüdrukute klassis aga Carola Hirv (Nõmme Rattakool), Isabel Kiis (Kalevi Jalgrattakool) ja Eleanor Rang (CFC Spordiklubi).