Colombia velotuuri viimase etapi võitis Restrepo, Ärm 40.

Eesti maanteeratturite koondis Colombias

Colombia velotuuri (UCI 2.1) finaaletapil (Sopo – Bogota; 138,7 km) võidutses kodupubliku rõõmuks Jhonatan Restrepo (3:06.24). Rait Ärm (Eesti maanteeratturite koondis) sai kirja 40. koha.

Restrepo edestas väikeses grupifinišis Ecuadori ratturit Richard Carapazi ja kaasmaalast Alejandro Osoriot (GW Erco Shimano). Ärm jõudis algul parimatega kaasa minna ja teenis ühe preemiasekundi, kuid finišis kaotas eestlane võitjale seitsme minuti ja kümne sekundiga. Martin Laas (+20.09) sai 91., Markus Pajur (+20.09) 95., Norman Vahtra (+20.09) 96. ja Martti Lenzius (+20.54) 107. koha. Lauri Tamm tundis end kehvasti ja tulemust kirja ei saanud.

„Tõusudel tõmmati grupp ribadeks. Rait jõudis algul esimestega kaasa minna, kuid laskumisel jäeti vahed sisse ja seejärel jäi ka Rait liidritest enne päeva otsustavat tõusu maha,“ ütles Eesti maanteeratturite koondise treener Alo Jakin etapi järel.

Colombia velotuuri üldarvestuses pälvis esimese koha kohalik rattur Rodrigo Contreras (Nu Colombia), edestades olümpiavõitjat Carapazi kuue ja teist Equadori ratturit Jonathan Klever Caicedot (Petrolike) 26 sekundiga. Pajur (+58.34) oli kokkuvõttes 88., Ärm (+1:03.01) 91., Laas (+1:22.20) 107., Vahtra (+1:26.21) 113. ja Lenzius (+1:45.55) 123. Eesti maanteeratturite koondise parimaks tulemuseks oli Vahtra seitsmes koht neljandal etapil.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Graanul Invest, Škoda Laagri, Hearum, Malmerk Klaasium, Kaamos, Team Estonia.