Mihkels pälvis GP de Walloniel 58. koha, Ebras naiste sõidul 72.

Madis Mihkels

Belgias 63. korda peetud meeste ühepäevasõidul GP de Walloniel (UCI 1.PRO; 201,3 km) teenis Madis Mihkels (Intermarche – Circus – Wanty) 58. koha. Naiste Grisette GP de Walloniel (UCI 1.1; 139,2 km) sai Elisabeth Ebras (UAE Development Team) 72. tulemuse.

Meeste võistlusel sõitsid ent teistelt eest hispaanlane Gonzalo Serrano (Movistar Team) ja belglane Dylan Teuns (Israel – Premier Tech), kes selgitasid omavahel parima lõpuspurdiga. Seekord oli kiirem 29-aastane Serrano, kelle jaoks oli tegemist ühe karjääri kaalukama võiduga. Tänavu võidutses hispaanlane esmakordselt.

Kolm sekundit hiljem lõpetanud suuremast grupist oli parim belglane Jasper de Buyst (Lotto Dstny), jättes selja taha valitseva maailmameistri Mathieu van der Poeli (Alpecin-Deceuninck). Mihkelsi tiimikaaslane Biniam Girmay sprintis end seitsmendaks. Eestlane ise kaotas võitjale 48 sekundiga.

Naiste võistlusel lagunes grupp täiesti ära. Lõpuks pälvis väikesest grupist esikoha poolatar Marta Lach (Ceratizit – WNT Pro Cycling; 3:54.40), edestades itaallannat Silvia Persicot (UAE Development Team) ja prantslannat Victorie Bereau’d (Cofidis Women Team). Võitjaga sai sama aja viis naist.

Ebras jäi Lachist kolme minuti ja 58 sekundi kaugusele. Teise eestlannana võistlustules olnud Kristi Kuldkepp (Baloise-WB Ladies) kukkus ja tulemust kirja ei saanud.