Mätik pälvis Slovakkias finaaletapil 17. koha

MDC,Nikova,szc-4560

Slovakkias lõppenud juunioride Rahvuste Karika sarja kuuluva velotuuri Dubnica nad Vahom kolmandal etapil (126,4 km) sai Eesti maanteeratturite koondise liikmetest parimana 17. koha Oliver Mätik.

Mägisel etapil selgus võitja 11 mehe vahel peetud finišis, kust väljus võitjana itaallane Mattia Negrente (3:13.36). Teise kohaga pidi leppima prantslane Noe Melot ja kolmanda kohaga sloveen Erazem Valjavec. Eesti maanteeratturite koondise liikmetest sai Oliver Mätik 17. (+0.58), Markus Mäeuibo 52. (+1.27), Gabriel Helmut Aduson 57. (+14.33) ja Evar Saul 63. koha (+14.41). Oskar Küüt tulemust kirja ei saanud.

Üldarvestuses pälvis kodupubliku rõõmuks võidu Matthias Schwarzbacher, kellele Valjavec kaotas lõpuks 29 ja itaallane Enea Sambinello 33 sekundiga. Eestlastest sai Mätik 24. (+2.43), Mäeuibo 44. (+3.52), Aduson 57. (+16.28) ja Saul 59. koha (+18.18).

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Graanul Invest, Škoda Laagri, Hearum, Malmerk Klaasium.