Neli Eesti maastikuratturit jõudsid nädalavahetusel Soomes esikohale

20230610_121740

Nädalavahetusel Soomes Alhonniituses peetud Korsisaari olümpiakrossi võistlusel pälvisid võidud Isabel Kiis (N13), Linda Lensment (N15), Mairit Kaarjärv (N17) ja Mairit Kaarjärv (N40). Pjedestaalile jõudsid veel Mia Carla Tegelmann (N19), Kaarel Laansoo (M13) ja Richard Hynninen (M15).

Isabel Kiis võitis kuni 13-aastaste tüdrukute konkurentsis tulemusega 37 minutit ja 57 sekundit. Teise ja kolmanda koha pälvisid soomlannad Katja Kornijenko (+1.54) ja Anni Iivonen (+9.44). Sama vanade poiste seas pälvis Kaarel Laansoo kolmanda koha, jäädes võitjale Jeremia Granbergile (33.51) alla 40 sekundiga. Teise koha sai Veeti Lehtonen (+0.39).

Kuni 15-aastaste neidude seas võidutses Linda Lensment ajaga 46.40. Soomlanna Sanni Suomu kaotas eestlannale nelja minuti ja 34 sekundiga. Sama vanade noormeeste hulgas sai Richard Hynninen kolmanda koha, jäädes võitjast Kuzma Kornijenkost 25 sekundi kaugusele. Teisena lõpetanud Roope Vuorinenile kaotas ta vaid nelja sekundiga. Magnus Normak pidi seekord võistluse katkestama liidripositsioonilt viimasel ringil.

Kuni 17-aastate neidude hulgas pälvis esikoha Mairit Kaarjärv tulemusega 59.06. Pjedestaali madalamatele astmetele sõitsid end Anni Teronen (+0.59) ja Stella Orvola (+2.41).

Kuni 19-aastaste neidude konkurentsis oli parim Anni Tapio (1:24.05). Mia Carla Tegelmann kaotas talle nelja minuti ja 42 sekundiga ning Ellen Jordas üheksa minuti ja 45 sekundiga.

N40 klassis võidutses Maris Käärjärv tulemusega 1:02.12. Sari Orvola jäi eestlannast 58 sekundi kaugusele ning Hanna Hernetkoski kaheksa minuti ja üheksa sekundi kaugusele.