Käesoleval hooajal USA-s registreeritud meeskonda EF Education First Pro Cycling Team esindavat Tanel Kangertit ootab palju uut: uus kalender, laagripaigad, metoodikad, erinev varustus, meeskondlikud eesmärgid jne
Suurimaks muudatuseks võib pidada kahtlemata uut treenerit, kelleks on legendaarne Itaalia klassikutespets Michele Bartoli. Praegu 48-aastane mees on võitnud selliseid ühepäevasõite nagu Giro di Lombardia (2002, 2003), Liege-Bastogne-Liege (1997, 1998), Flandria tuur (1996), Amstel Gold Race (2002), Omloop Het Volk (2001) ja Milano-Torino (2002).
“Mäletan, et tundsin esialgu sellest kuuldes aukartust, sekka (õigustatult?) natuke eelarvamusi seoses treeneritee valinud ekssportlastega seonduvate müütidega (parim treener pole tingimata alati ise hea sportlane olnud, puudulik erialane haridus, vähesed kogemused treeneritöös jne),” mõtiskleb Kangert oma blogis. “Pealegi mõtlesin, et Bartoli kui oma ajastu ühe parima klassikutemehe plaane täites võin edaspidi kell 9 perele nägemist öelda ja parimal juhul alles 6 tunni möödudes kodus oma nägu jälle näidata. Ei midagi sellist. Jõudsime kiirelt ühise arusaamani, et aeroobselt lolli tööd pole vaja (kogu aeg) teha. Mul viskab varsti 32 kellale ette ja läbisõitugi piisavalt, et talvel intensiivset tööd teha.”
Bartoli soovitusel jagati päevatreeningud enamasti kaheks. “Kui ilmad ei lubanud kodus olles õues eriharjutusi teha, siis kolisin viimaseks tunniks-paariks kodus puki selga,” selgitab Kangert. “Mägesid ma nagunii Pärnus elades omale välja ei mõtle. Seega iga nädal novembri lõpust alates on treeningud sisaldanud olulisel määral tsoon2 ja tsoon3 tööd. Võimsuse arendamiseks tihtipeale raske ülekandega kombineeritult. Korraliku puki seljas (Tacx NEO) pole selline treening üldse mitte nüri ning pidevalt eriharjutusi tehes kaob 1-1,5 h märkamatult. Kui seda järvena näivat higiloiku ainult jalus poleks…”
Hooaja avastardi teeb Kangert kuu lõpus Prantsusmaal. Täispikka blogipostitust saate lugeda siit.
Allikas: marathon100.com